Antyalergiczne, tonizujące, nawilżające
Olej ryżowy - Oprócz witaminy E zawiera jeszcze inne naturalne antyoksydanty i jest przez to dobrą bazą do wszelkich kosmetyków. Działa wzmacniająco i ujędrniająco na skórę. Wspomaga proces odbudowy naskórka oraz działa przeciwzapalnie. Przyspiesza gojenie ran.
Olej rzepakowy - Zawiera antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze, witaminę E (przeciwdziała powstawaniu zmarszczek) i prowitaminę A (beta karoten), który łagodzi podrażnienia skórne. Jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, z których szczególnie korzystnie wpływa na urodę kwas omega-3.
Masło kakaowe wykazuje niemalże stuprocentową biozgodność ze skórą, dzięki czemu praktycznie nie uczula, może być stosowane przez alergików i jest bezpieczny dla dzieci. Jest bogate w substancje aktywne biologicznie - takie jak alkaloidy i polifenole, dzięki czemu niweluje szkodliwe działanie wolnych rodników. Dzięki bogactwu przeciwulteniaczy opóźnia proces starzenia się skóry, zmniejsza widoczność zmarszczek i blizn. Może być stosowane przez kobiety w ciąży, ponieważ znakomicie pomaga zwalczyć rozstępy. Stymuluje produkcję kolagenu i uzupełnia w skórze niedobory witamin i pierwiastków takich jak magnez, potas, żelazo i wapń. Zawiera kwas oleinowy, który nawilża i regeneruje skórę.
Kakao - ma działanie silnie tonizujące i przeciwutleniające. Jednocześnie drenujące i pobudzające metabolizm komórkowy, regeneruje dzięki właściwościom kojącym. Zawarty w kakao trypofan i anandamid działają nawilżająco na odwodnioną pozbawioną blasku skórę. Kofeina i teobromina z kolei ma działanie antyoksydacyjne dzięki czemu spowalnia procesy starzenia się skóry. Polifenole zawarte w kakao pełnią funkcję ochroną dla komórek. Obecne w kakao związki mineralne, głównie magnez, wykazuje działanie odprężające, dzięki temu wyroby kosmetyczne z tego naturalnego surowca znalazły zastosowanie w pielęgnacji skóry zmęczonej, zestresowanej i pozbawionej zdrowego kolorytu. Magiczną moc kakao wykorzystano również w zabiegach opartych o kojące i odprężające działanie aromaterapii.
Masło shea jest świetnym emolientem, zawiera mnóstwo witamin (A, E ,F) i antyoksydantów. Tworzy na skórze delikatny film, który chroni ją przed wiatrem i słońcem. Bardzo często zdarza się, że ludzie uczuleni na orzechy nie są uczuleni na masło shea, z uwagi na to, że zawiera ono minimalną ilość białek uważanych za alergeny. Masłu shea przypisuje się też właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne z uwagi na zawartość triterpenów.
Kozie mleko zawiera w sobie cenny dla skóry kwas linolowy, należący do grupy kwasów omega-6. Zawarte w nim naturalne tłuszcze pozytywnie wpływają na stan skóry, a widoczne efekty można zauważyć już po kilku tygodniach regularnego stosowania. Kwas linolowy intensywnie nawilża, odżywia i regeneruje skórę przesuszoną, podrażnioną, popękaną i szorstką. Przyspiesza ponadto odnowę komórkową skóry, reguluje pracę gruczołów łojowych oraz wykazuje właściwości odmładzające i wygładzające. Znajdują się w nim również witaminy A i E, które działają odżywczo, chronią skórę przed przesuszeniem, przeciwdziałają wolnym rodnikom oraz hamują procesy starzenia się.
Olej z pestek winogron zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe – palmitynowy, oleinowy, linolowy, które nawilżają, chronią i wzmacniają skórę, a także witaminę A, witaminę E, witaminę K i witaminę D, które bardzo dobrze rozpuszczają się w tłuszczach. W szczególności witaminy A i E, należące do „witamin młodości”, mają dobroczynny wpływ na skórę – spowalniają procesy starzenia, nawilżają i chronią przed czynnikami zewnętrznymi. Z powodu zawartości tych witamin, olej z pestek winogron jest często składnikiem kremów dla skóry dojrzałej i kremów przeciwzmarszczkowych. Witamina K jest z kolei odpowiedzialna za prawidłowy proces krzepnięcia krwi, dlatego wspomaga leczenie skóry naczynkowej, redukując zaczerwienienie skóry i widoczność naczynek.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz